Kinezyterapia

Strona główna » Sprzęt medyczny » Kinezyterapia

W tej kategorii znajdują się profesjonalne urządzenia do kinezyterapii, czyli leczenia ruchem. Jest to rodzaj sprzętu medycznego, który stosuje się przede wszystkim w trakcie rehabilitacji ruchowej w przypadku dysfunkcji narządów ruchu. Odpowiednie dopasowanie oraz wykorzystanie przyrządów do ćwiczeń aktywizujących ciało pacjenta ma pozytywny wpływ na poprawienie się jego stanu oraz przyczynia się do uzyskania szybszych efektów kuracji. Przebyta choroba lub uraz ciała nierzadko mogą powodować trudności w powrocie do zdrowia, zaś sprzęt do kinezyterapii to doskonały sposób, aby odzyskać pełną sprawność stawów i mięśni, zwiększając zakres ich ruchu.

Czytaj więcej…

Co to jest kinezyterapia?

Pojęcie „ kinezyterapia ” wywodzi się od greckiego słowa oznaczającego ruch, który odgrywa główną rolę w tego rodzaju rekonwalescencji. Obok fizykoterapii i masażu jest jedną z najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych metod rehabilitacyjnych, ponieważ ma bardzo pozytywny wpływ na uszkodzone stawy i mięśnie, których sprawność pozostaje ograniczona. Służy także profilaktyce oraz wyrobieniu prawidłowych nawyków ruchowych.

Stosuje się ją jednak nie tylko u pacjentów, którzy ulegli urazowi mechanicznemu, ale także u cierpiących na schorzenia neurologiczne oraz choroby układu oddechowego. Co więcej, aktywność fizyczna może także znacząco poprawiać samopoczucie pacjentów oraz ich ogólną kondycję. Jej głównym celem jest doprowadzenie organizmu do pełnej sprawności ruchowej w wyniku licznych ćwiczeń zwiększających wytrzymałość poszczególnych partii ciała oraz poprawiających ich ogólny stan.

Jakie są rodzaje kinezyterapii

Kinezyterapię dzieli się na miejscową i ogólną. Miejscowa terapia obejmuje przede wszystkim te części ciała, które uległy urazowi, natomiast ogólna skupia się na trenowaniu różnych grup mięśniowych, co sprzyja poprawie zakresu i jakości ruchu. Choć już sam ruch potrafi zdziałać cuda, bardzo ważny jest odpowiedni dobór ćwiczeń oraz przyrządów, z których pacjent korzysta – to zadanie spoczywa na fizjoterapeucie prowadzącym rehabilitację. Duże znaczenie ma także jakość sprzętu do kinezyterapii, ponieważ tylko wykonywana w odpowiedzialny sposób i pod nadzorem lekarza rehabilitacja może przynieść naprawdę satysfakcjonujące efekty. W naszym sklepie internetowym znajdziesz profesjonalny sprzęt do kuracji ruchowej, który może znacząco wpłynąć na poprawę zdrowia pacjenta.

Efekty leczenia z wykorzystaniem sprzętu do kinezyterapii

Systematyczna terapia ruchowa może sprawić, że mięśnie pacjenta nabiorą wytrzymałości, stawy zwiększą swoją ruchomość, nastąpi poprawa wydolności organizmu połączona z lepszą koordynacją ruchów i korekcją złych nawyków w postawie. Aby rehabilitacja była skuteczna, niezbędna jest odpowiednia komunikacja z doświadczonym fizjoterapeutą, który uważnie dobierze odpowiednie ćwiczenia do rodzaju oraz intensywności urazu ciała pacjenta.

Rodzaje sprzętu do kinezyterapii

W czasie kinezyterapii wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt dedykowany właśnie tej formie rehabilitacji, a także wiele innych urządzeń, które aktywizują całe ciało i służą do treningu funkcjonalnego. Sprzęt ściśle przeznaczony do kinezyterapii to m.in:
szyny CPM – urządzenia wymuszające ciągły ruch bierny, stosowane przy rehabilitacji stawów biodrowych, kolanowych, skokowych i barkowych;
kabiny UGUL – czyli Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego; jest to konstrukcja przypominająca metalową klatkę, do której można zamocować akcesoria niezbędne do różnych ćwiczeń;
kabiny PUR – czyli Przyłóżkowe Urządzenie Lecznicze, są to konstrukcje służące do mocowania przy szpitalnych łóżkach, które umożliwiają wykonywanie różnego typu ćwiczeń ruchowych;
tablice do ćwiczeń manualnych – są to specjalne przyrządy przypominające stoliki, których elementy zostały wyposażone w system obciążników i linek, dzięki czemu można wykonywać ćwiczenia dłoni z obciążeniem;
fotele do ćwiczeń – to specjalne fotele służące np. do wykonywania ćwiczeń oporowych kończyn dolnych;
platformy do balansowania – przyrząd do ćwiczeń proprioreceptorycznych i związanych z utrzymywaniem równowagi;
rotory rehabilitacyjne do kończyn górnych i dolnych – czyli specjalistyczne rowery służące do rehabilitacji.

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz również wiele innych urządzeń, które doskonale sprawdzą się podczas terapii.

Sprzęt do kinezyterapii – urządzenia do leczenia ruchem

W naszej ofercie znajdziesz wiele przyrządów do ćwiczeń, które mogą zostać wykorzystane w ramach profesjonalnej terapii ruchowej, w tym szyny CPM, kabiny UGUL, PUR, osprzęt do kabin, aparaty i sprzęt do trakcji kręgosłupa, rotory rehabilitacyjne do ćwiczeń kończyn dolnych i górnych, zestawy Redcord i wiele innych. Wszystkie proponowane przez nas urządzenia są najwyższej jakości, wysoce specjalistycznym sprzętem. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie pytań lub wątpliwości służymy fachową poradą.