Rehabilitacja

Strona główna » Sprzęt medyczny » Rehabilitacja

Powrót do pełnej lub chociaż częściowej sprawności po różnego rodzaju urazach, operacjach czy też schorzeniach jest procesem długotrwałym i wymagającym zastosowania specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji. Tego rodzaju akcesoria dostępne w naszym sklepie umożliwiają szybsze i łatwiejsze pokonanie ograniczeń w ruchomości ciała powstałych w wyniku urazów lub zwyrodnień. Nasz asortyment obejmuje także sprzęt do rehabilitacji w domu. Dzięki niemu możliwe jest osiągnięcie powrotu do sprawności w krótszym czasie.

Czytaj więcej…

Rehabilitacja – sprzęt kluczem do powrotu do sprawności

W przypadku trudności z poruszaniem określonych sfer ciała, najczęściej kończyn, często konieczne jest zastosowanie sprzętu do ćwiczeń. Rehabilitacja z jego użyciem przebiega dużo sprawniej niż aktywizowanie danych stawów lub mięśni samodzielne. Również codzienne funkcjonowanie w bezpieczny i komfortowy sposób przy pewnym stopniu niepełnosprawności, ograniczonym ruchu lub tuż po operacji wymaga używania określonego sprzętu. Produkty dostępne w naszym sklepie sprawdzają się w przypadku wielu schorzeń lub urazów, a także paraliżów i niedowładów.

Najczęściej wykorzystywane urządzenia do ćwiczeń i rehabilitacji

Aby przywrócić pacjentowi sprawność fizyczną, wykorzystuje się wiele metod, w tym fizykoterapię, kinezyterapię oraz trening funkcjonalny. Jednak żadna z tych dziedzin nie mogłaby się obyć bez wsparcia odpowiednich urządzeń. Kinezyterapia wymaga użycia m.in. szyn CPM (do biernych ćwiczeń ruchowych), klatek UGUL i PUR, platform do balansowania, tablic manualnych oporowych i rotorów. Z kolei dla fizykoterapii, do której zaliczyć możemy krioterapię, leczenie ultradźwiękami, polem magnetycznym, prądem i laserem, odpowiedni sprzęt stanowi podstawę – bez niego nie dałoby się oddziaływać na ciało pacjenta odpowiednimi bodźcami fizycznymi. Wszystkie potrzebne urządzenia wykorzystywane w tych metodach rehabilitacyjnych – oraz wielu innych – znajdziesz w naszym sklepie.

Sprzęt do rehabilitacji w domu oraz inne akcesoria

W rehabilitacji najważniejsza jest regularność i powtarzalność – żadne ćwiczenia nie dadzą rezultatów, jeśli będą wykonywane rzadko lub niedokładnie. Pakiet ćwiczeń odpowiednio dostosowanych do potrzeb pacjenta może być z powodzeniem wykonywany również w domu. Trening ze sprzętem do rehabilitacji w zaciszu domowym to wygodne dla pacjenta rozwiązanie, które może przynieść świetne rezultaty. Rehabilitacja w domu jest szansą na wykonywanie ćwiczeń w dowolnym czasie, dzięki czemu można zwiększyć ich częstotliwość. W naszym sklepie kupisz wyłącznie profesjonalne akcesoria w atrakcyjnej cenie, dzięki którym rehabilitacja stanie się jeszcze skuteczniejsza.

Jednak sprzęt rehabilitacyjny to nie tylko pomoc w ćwiczeniach. To również wszelkiego rodzaju urządzenia pomagające funkcjonować na co dzień w przypadku braku pełnej mobilności lub leczenia urazów – a więc wózki inwalidzkie, balkoniki, podnośniki, poduszki i materace przeciwodleżynowe, ortezy i lampy na podczerwień.

Sprzęt do ćwiczeń – rehabilitacja

W odpowiednio przeprowadzanym procesie powrotu do pełnej sprawności niezbędne jest wykorzystanie sprzętu do rehabilitacji wyłącznie wysokiej jakości. Tylko sprawdzone urządzenia i akcesoria od renomowanych producentów są w stanie ułatwić ćwiczenia i poprawić końcowe rezultaty. Sprzęt do rehabilitacji, dostępny na naszej stronie internetowej w atrakcyjnej cenie, to wyłącznie sprawdzone produkty, które spełniają wszelkie normy niezbędne do ich zastosowania w czasie aktywizacji ruchowej. Łatwość użytkowania potwierdzają liczne opinie naszych zadowolonych klientów, którzy zaufali jakości naszego sprzętu do ćwiczeń.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.