Aparaty CPAP

W tej kategorii naszego sklepu internetowego znaleźć można wysokiej klasy aparaty CPAP od renomowanych producentów. Urządzenia te to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy zmagają się z obturacyjnym bezdechem sennym – niebezpiecznym schorzeniem związanym z ustawaniem oddechu podczas snu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czytaj więcej…

Bezdech senny – aparaty CPAP

Bezdech senny jest bardzo groźnym zaburzeniem, które objawia się chrapaniem – o ile chrapanie samo w sobie nie jest niebezpieczne, jeśli nasila się i towarzyszy mu bezdech, staje się symptomem poważnego schorzenia. Upraszczając, w wyniku epizodów bezdechu sennego chory po prostu dusi się i nie ma na to żadnego wpływu, ponieważ jest to spowodowane przez częściowe zapadanie się języka i gardła podczas snu, kiedy całe nasze ciało ulega rozluźnieniu. Nieleczony OBS może skutkować pogorszeniem się objawów, a także pojawieniem się innych schorzeń, takich jak nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna, zaburzenia rytmu serca, zawał serca czy udar mózgu, a także problemów natury psychologicznej, np. uczuciem lęku czy dezorientacji, męczącymi snami. Wszystkie wymienione zaburzenia są bardzo niebezpieczne zarówno dla zdrowia, jak i życia, dlatego nie wolno lekceważyć pierwszych oznak probolemu i jak najszybciej rozpocząć leczenie.

Prezentowane na tej podstronie aparaty CPAP to niewielkie urządzenia, które stanowią podstawę nieinwazyjnej walki z bezdechem sennym. Jest to najlepsza obecnie alternatywa dla terapii farmakologicznej i leczenia operacyjnego, którego celem jest korekcja wad anatomicznych górnych dróg oddechowych.

Aparaty do bezdechu sennego CPAP – jak działają?

To nieduże urządzenie umieszcza się obok łóżka. Składa się ono z aparatu odpowiedzialnego za pompowanie powietrza oraz połączonej z nim elastyczną rurką maski, którą mocuje się na nosie, nosie i ustach lub całej twarzy – w zależności od modelu.

Zasada działania systemu CPAP jest dosyć prosta. Urządzenie wspomaga oddychanie podczas snu, czyli wtedy, kiedy nie mamy nad tym procesem żadnej kontroli, poprzez dostarczanie powietrza pod stałym dodatnim ciśnieniem. W ten sposób eliminujemy wszelkie objawy i uwalniamy się od występujących epizodów bezdechu, dzięki czemu możemy liczyć na spokojny, nieprzerwany sen.

Wspomniane powietrze pod dodatnim ciśnieniem utrzymuje język i gardło w odpowiedniej pozycji, dzięki czemu nie dochodzi do ich zapadania, a więc do wystąpienia głównego powodu pojawiania się bezdechu sennego. To, jaka będzie wartość ciśnienia powietrza, jest ustalane przez lekarza na podstawie konsultacji i wyników badań pacjenta.

Zaufaj profesjonalistom

Nasza firma dostarcza klientom wysokiej jakości sprzęt medyczny, zarówno nowy, jak i używany, już od wielu lat. Posiadamy ogromne doświadczenie w sprzedaży urządzeń wykorzystywanych przez specjalistów, a także sprzętów do stosowania w ramach leczenia domowego.

Wszystkie dostępne w naszym asortymencie urządzenia CPAP pochodzą od renomowanych producentów, którzy są powszechnie znani na całym świecie. Nie ma więc mowy o niskiej jakości czy nieodpowiedniej wydajności. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest w wielu przypadkach sprawne działanie urządzeń tego typu, dlatego każdy pojedynczy sprzęt, który sprzedajemy, podlega ścisłej kontroli, dzięki czemu mamy pewność, że produkt wysyłany kupującemu posłuży mu bezawaryjnie przez długi czas.

Opinie dotychczasowych klientów naszego sklepu są bardzo pozytywne. Najczęściej wspominają oni o tym, że nasz asortyment jest bardzo bogaty, obsługa jest profesjonalna, a ceny bardzo atrakcyjne. Serdecznie zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych aparatami CPAP i nie tylko do składania zamówień.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.