Aparat do fizykoterapii Intelect Neo Base Unit

Strona główna » E-Sklep » Aparat do fizykoterapii Intelect Neo Base Unit

Aparat do fizykoterapii Intelect Neo Base Unit

16 203,00 

chattanoga

Nowoczesny aparat do fizykoterapii Z możliwością rozbudowy o moduły, kolory ekran dotykowy, procedury terapeutyczne, graficzna biblioteka (atlas anatomiczny), moduły instalowane na wózku.

zgd

przyvisk produktowy

Opis

Doskonałość terapeutyczna na wyciągnięcie ręki

Intelect Neo wyznacza nowy standard stosowania procedur medycyny fizykalnej. Jego inteligentna konstrukcja (efekt ponad 100 000 godzin prac badawczo-rozwojowych) to przemyślane rozwiązania znakomicie ułatwiające stosowanie najnowszych technologii klinicznych.

Intelect Neo to efekt współpracy najlepszych ekspertów i w rękach profesjonalistów staje się potężnym narzędziem, które umożliwia im zapewnienie swoim pacjentom rehabilitacji na niezrównanym poziomie.

Intelect Neo to możliwość zastosowania 6 modułów do terapii typu plug-and-play, co pozwala na stworzenie indywidualnych rozwiązań najodpowiedniejszych dla Twoich potrzeb. Każde urządzenie Intelect Neo może również w przyszłości być modyfikowane w zależności od zmieniających się potrzeb użytkownika. Poszczególne moduły plug-and-play są po prostu wsuwane bądź wysuwane z urządzenia, bez konieczności dokonywania jakiejkolwiek konfiguracji czy zmiany ustawień.

Łatwość użytkowania Intelect Neo zapewnia Clinical Protocol Setup (CPS), prowadząc użytkownika przez wszystkie funkcje urządzenia i każdą z terapii. Ponadto, Intelect Neo oferuje bibliotekę anatomiczną ilustrującą cały szereg patologii, co ułatwia terapeucie komunikację z pacjentami w zakresie dotyczącym ich schorzeń oraz wzbogacenie wiedzy pacjentów na temat możliwości dalszego leczenia.

Pełna modułowość umożliwia dobór tych elementów, które najlepiej odpowiadają potrzebom użytkownika. Urządzenie wyposażone jest w zintegrowaną podstawę z dobrze wkomponowanymi, silnymi uchwytami transportowymi. Opcjonalny, wysokiej jakości wózek pod aparat jest stabilny, ma regulowaną wysokość, jest wyposażony w 3 obszerne szuflady na solidnych prowadnicach i może być z łatwością przemieszczany.

Intelect Neo to właściwe rozwiązanie dla ceniących doskonałość i wysoką funkcjonalność.

Modularność

Skomponuj urządzenie dokładnie odpowiadające Twoim potrzebom, wykorzystując pięć wsuwanych modułów typu plug-and-play: kanał 1/2 elektroterapii, kanał 1/2 elektroterapii i EMG, kanał 3/4 elektroteraii, terapia laserowa i terapia ultradźwiękowa. Dodatkowo dostępna jest również opcja modułu do terapii podciśnieniowej. Każde urządzenie jest skomponowane z modułów zgodnie z indywidualnymi potrzebami danego klienta.

Elektroterapia – generowane przebiegi prądowe

Parametry techniczne

Ogrzewanie głowicy

Funkcja Head Warming dostępna w systemie terapeutycznym Intelect Neo wykorzystuje moc wyjściową modułu terapii ultradźwiękowej, dzięki czemu głowica jest podgrzewana zapewniając większy komfort pacjenta. Po włączeniu funkcji Head Warming ultradźwięki są emitowane bez potrzeby naciskania przycisku Start po ustawieniu terapii ultradźwiękami. LED głowicy nie świeci się w czasie działania funkcji Head Warming. Kanał terapii ultradźwiękami wskazuje „Head Warming”.

Wyjście:0 – 50% maksymalnej mocy
Częstotliwość:3,3 MHz
Temperatura głowicy:29,4° C – 43,3° C (85 °F -110 °F)

Terapia laserowa

Typ wyjścia:Światło podczerwone (laser)
Klasa lasera:3B
Parametry techniczne lasera
Częstotliwość pulsacji:8 Hz – 10000 Hz, tryb ciągły
Długość fali:670 – 950 nm (zależnie od głowicy)
Wyjście:100 440 mW (zależnie od głowicy)
Dokładność wyjścia:+/- 20% wartości nominalnej

Parametry techniczne aplikatorów laserowych

Oprogramowanie posiada funkcję chłodzenia wymuszającą chłodzenie sond prysznicowych przed rozpoczęciem następnej sesji terapeutycznej jeśli czas poprzedniej sesji przekroczył 3 minuty. Oprogramowanie oblicza czas potrzebny d° Chłodzenia według poniższych kryteriów:

  • w przypadku sesji 3-minutowej czas chłodzenia wynosi 15 sekund
  • w przypadku sesji 4-minutowej czas chłodzenia wynosi 2 minuty
  • Ekstrapolacja dla sesji trwających od 3 min. do 4 min.

Uwaga: Na ekranie wyświetlany będzie przez 5 sekund komunikat informujący, że sonda jest aktualnie schładzana. Komunikat informuje również ° Czasie potrzebnym na schłodzenie sondy. W razie próby użytkowania sondy przed zakończeniem jej schładzania, komunikat zostanie powtórnie wyświetlony. Po zakończeniu schładzania sondy na ekranie wyświetlany jest komunikat o gotowości urządzenia do pracy.

Terapia podciśnieniowa

Podciśnienie:0 -600 mbar +/- 5%
Tryb pracy:ciągły lub impulsowy w 10 krokach

10 stopniowa regulacja podciśnienia, jeden stopień – 60 mbar ± 10 mbar

Tryb pracy impulsowy:

Czas pulsacji fali podciśnieniowej: 0 – 20 s krok 1 s ±0,5 s

Zasilanie:

Wejście:20 – 25 V prąd stały
4A klasa bezpieczeństwa:Klasa I
Rodzaj izolacji:Typ BF

Zasilanie (urządzenia do terapii skojarzonej i do elektroterapii)

Zasilanie sieciowe:100 – 240 V AC- 1.0 A, 50/60 Hz
Klasa ochronności elektrycznej:KLASA I
Tryb pracy:Ciągły
Rodzaj izolacji
Terapia ultradźwiękowaTyp B
Terapia ultradźwiękowaTyp B
Elektroterapia:Typ BF
Elektroterapia & sEMG:Typ BF
Elektroterapia & terapia podciśnieniowa:Typ BF
Terapia ultradźwiękowa i elektroterapia:Typ B

Uwaga:

Wszystkie przebiegi prądowe z wyjątkiem wysokonapięciowego prądu impulsowego (HVPC) zostały zaprojektowane z uwzględnieniem limitu natężenia prądu 200 mA. Poziomy mocy wyjściowej przebiegów prądowych VMSTM i wszystkich przebiegów prądowych TENS zostały zmierzone, określone i wymienione jako wartości bezwzględne maksymalnej amplitudy prądu.

Temperatura przechowywania i użytkowania

Warunki użytkowania:

  • Temperatura: 10° Cdo 45° C
  • Wilgotność względna: 0% do 90%
  • Ciśnienie atmosferyczne: 700 hPa do 1060 hPa

Wymiary (szer. x głęb. xwys.)Waga
Moduł terapii podciśnieniowej26,39 cm x 13,92 cm x 28,12 cm2,22 kg
Moduły: terapii ultradźwiękowej, 2 kanałowyelektroterapii, 2 kanałowy elektroterapii z EMG, terapii laserowej28,24 cm x 16,10 cm x 3,63 cm2,45 k
Ekran w pochyleniu 45° z podstawą40,36 cm x 40,36 cm x 56,01 cm9,38 kg
Wózek obniżony (z kołami kierunkowymi)60.80 cm x 66.52 cm x 69.62 cm13,33 kg
Wózek podwyższony (z kolami kierunkowymi)60.80 cm x 66.52 cm x 76.58 cm13,33 kg
Ekran pod kątem 90° z wózkiem podwyższonym60.80 cm x 66.52 cm x 134.23 cm22,18 kg