Clearfil Majesty ES Flow High

Strona główna » E-Sklep » Clearfil Majesty ES Flow High

Clearfil Majesty ES Flow High

185,00 

A2 2,7g / 1,5 ml

Producent: Kuraray

Dostępność: Dostępny

Opis

CLEARFIL™ MAJESTY ES Flow High – uniwersalny, nanocząsteczkowy i światłoutwardzalny materiał kompozytowy o wysokiej płynności (rzadka konsystencja).

Jego formułę oparto o innowacyjną i unikalną technologię nanodyspesji (rozproszenie maksymalnej ilości nano- i mikrowypełniaczy w macierzy kompozytu – 78% wagowo i 64% objętościowo).

Technologia ta pozwala uzyskać najbardziej korzystny stosunek powierzchni nieorganicznych wypełniaczy w stosunku do objętości organicznej macierzy. Zapewnia również zoptymalizowaną równowagę między cząstkami submikronowych wypełniaczy (0,18 µm do 3,5 µm), dyfuzją światła, matrycą żywiczną oraz zaawansowaną technologią silanową Kuraray Noritake Dental.

Dzięki temu materiał idealnie adaptuje się do odcienia zęba, a zbliżona do naturalnej fluorescencja zapewnia uzyskanie wysoce estetycznego efektu. Dodatkowo, jego aplikacja, dozowanie oraz modelowanie wypełnienia są o wiele łatwiejsze i komfortowe. Materiał wykazuje bardzo dobre właściwości fizykochemiczne i mechaniczne – wytrzymałość na ściskanie (145 MPa) i zginanie (358 MPa) oraz wysoką odporność na ścieranie. Charakteryzuje się również wysoką siłą wiązania, niskim skurczem polimeryzacyjnym oraz niską sorpcją wody gwarantując trwałość i szczelność wypełnień./

Ze względu na niską płynność może być stosowany do odbudowy ubytków klasy I i II (konsystencja Low oraz Super Low).

Bardzo dobrze dopasowuje się do ubytku i nie spływa z powierzchni, a idealne przyleganie do ubytku zapewnia wysoką szczelność i trwałość wypełnieniom. Nie przykleja się do narzędzi podczas modelowania, a po spolimeryzowaniu bardzo dobrze się poleruje i długotrwale zachowuje estetyczny wygląd oraz wysoki połysk. Jest bardzo dobrze widoczny na zdjęciach RTG. Specjalna konstrukcja strzykawki zapobiega tworzeniu się pęcherzyków powietrza, a końcówki z cienką kaniulą umożliwiają bezpośrednią aplikację materiału.

Kompozyt produkowany jest w trzech różnych konsystencjach (high/ bardzo płynna, low/gęsta i super low/bardzo gęsta), by zapewnić możliwość zastosowania w każdym wymaganym przypadku.

Wskazania:

  • wypełnianie małych ubytków,
  • jako podkład (liner)

Opakowanie:

  • strzykawka 1,5ml/2,7g x1szt, odcień A2,
  • końcówki z kaniulą do aplikacji – 15 sztuk