Dwukanałowy przenośny elektrostymulator UROSTIM 2

Strona główna » E-Sklep » Dwukanałowy przenośny elektrostymulator UROSTIM 2

Dwukanałowy przenośny elektrostymulator UROSTIM 2

1 051,00 

Dwukanałowy przenośny elektrostymulator wspomagający leczenie nietrzymania moczu lub stolca, oferujący programy do ćwiczenia mięśni dna miednicy i mięśni zwieracza, a także programy przeciwbólowe i do stymulacji ginekologicznej.

Opis

Dwukanałowy produkt medyczny wspomagający leczenie nietrzymania moczu lub stolca, oferujący programy do ćwiczenia mięśni dna miednicy i mięśni zwieracza, a także programy przeciwbólowe i do stymulacji ginekologiczne

UROstim umożliwia zapamiętanie 10 trybów ustawień własnych.

Cechy produktu:

 • dwukanałowy elektrostymulator do leczenia inkontynencji,
 • 10 zróżnicowanych programów terapeutycznych,
 • 10 trybów ustawień własnych,
 • możliwość pobudzania tylnego mięśnia piszczelowego,
 • zintegrowany AKS (prąd wyjściowy w postaci krótkich impulsów) mający na celu wzmocnić ochronę skóry,
 • możliwość używania w połączeniu z samoprzylepnymi elektrodami albo sondami dopochwowymi/doodbytniczymi,
 • możliwość zgrywania parametrów działania urządzenia w celu sprawdzania czy pacjent stosował je zgodnie z poleceniem.

Niekontrolowanie czynności fizjologicznych – czyli?

Za niekontrolowanie czynności fizjologicznych uważa się mimowolne oddawanie moczu, kału lub obu. Ten problem dotyka wielu osób.

Najczęstsze typy i przyczyny nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu wynikające z ożywienia ciała (i w efekcie następującego po nim odpoczynku) jest najczęściej przyczyną nagłych wytrysków lub oddawania pojedynczych kropli moczu; dotyka to przeważnie kobiet.

Nietrzymanie moczu dzieli się na trzy grupy zaawansowania:

I: Niekontrolowane oddawanie moczu w trakcie nagłych odruchów takich jak kaszel, śmiech i kichanie.

II: Niekontrolowane oddawanie moczu w trakcie czynności o umiarkowanej intensywności takich jak spacer, wchodzenie po schodach lub podnoszenie.

III: Niekontrolowane oddawanie moczu w trakcie stania gdzie na okolice brzuszne nie działa żaden nacisk, ostatecznie w trakcie leżenia.

Przyczyną wysiłkowego nietrzymania moczu są problemy ze zwieraczem lub niewyćwiczenie albo przerost mięśni dna miednicy wskutek np. powikłań okołoporodowych. Następujące z wiekiem niedobory hormonalne u kobiet również mogą się do tego przyczyniać.Nagłe nietrzymanie moczu objawia się skłonnością jego częstego oddawania nawet przy jego niewielkiej obecności w pęcherzu; może prowadzić do przedwczesnego wydalania. Przyczyną nagłego nietrzymania jest powodowana przez układ nerwowy nadczynność mięśni pęcherza moczowego.

Często spotyka się połączenie nietrzymania wysiłkowego oraz nagłego.

Innym rodzajem nietrzymania moczu jest nietrzymanie wskutek przepełnienia, w którego przypadku ucisk pęcherza moczowego nie pozwala na prawidłowe oddawanie moczu. Przyczyną może być np. przerost prostaty.

Ostatnim rodzajem tej dolegliwości jest nietrzymanie odruchowe, czyli niekontrolowane opróżnianie pęcherza. Występuje w przypadku uszkodzeń szpiku kostnego w kręgosłupie.

Najczęstsze typy i przyczyny nietrzymania kału

Nietrzymanie kału jest podzielone również na trzy stopnie zaawansowania:

 • Kategoria 1: Niekontrolowane wzdęcia.
 • Kategoria 2: Niekontrolowane wzdęcia oraz biegunka.
 • Kategoria 3: Niekontrolowane wydalanie – włączywszy stolec.

Zaburzenia mięśni zwieracza mogą powodować nietrzymanie kału, które może występować w następstwie porodu, ran szarpanych krocza lub innych uszkodzeń, np. po operacji mięśni dna miednicy. Z wiekiem może wystąpić też zwyrodnienie mięśni.

Nietrzymanie kału może być spowodowane dysfunkcją układu czuciowego, a przez to brakiem informacji na temat stopnia napełnienia oraz skali uformowania. Przyczyną tych problemów może być m. in. operacja usuwania hemoroidów lub uszkodzenia nerwowe.

Leczenie nietrzymania

Sposób leczenia tego stanu chorobowego zależy od jego przyczyny. Może to być leczenie farmakologiczne, fizjoterapia taka jak ćwiczenia mięśni dna miednicy lub elektrostymulacja albo operacja. Przed rozpoczęciem leczenia jakiegokolwiek przypadku należy przeprowadzić badanie oraz postawić rozpoznanie.

Elektrostymulacja

Ten typ leczenia polega na pobudzaniu mięśni dna miednicy impulsami elektrycznymi niskiego napięcia. W tym celu używa się przyczepionych do skóry elektrod albo sond dopochwowych lub doodbytniczych. Leczenie różnego typu nietrzymania moczu lub kału może być delikatnie i skuteczne. Można je przeprowadzać w połączeniu z innymi terapiami jak na przykład ćwiczenia mięśni dna miednicy czy też leczenie farmakologiczne.

Zaprojektowano łatwe w obsłudze urządzenie przeznaczone do użytku domowego, którego funkcje mogą zostać objaśnione przez lekarza lub fizjoterapeutę.

Elektrostymulacja również skutecznie uśmierza ból, zaś UROstim 2 działa właśnie w ten sposób na dolne części brzucha.

Programy terapeutyczne

 • inkontynencji wywołanej parciem,
 • inkontynencji wywołanej stresem,
 • inkontynencji mieszanej,
 • inkontynencji stolca.