FiberSite Post – wkłady

240,00 

Producent: Megadental Italia

Dostępność: Dostępny

Opis

FiberSite – doskonały system do odbudowy koron.

Zalety systemu FiberSite:

  • krótszy czas opracowania kanału,
  • zwiększenie odporności odbudowanego zęba na obciążenia funkcjonalne
  • zmniejszenie ryzyka złamania wkładu wewnątrz korzenia
  • doskonała retencja mechaniczna nawet przy krótkich korzeniach
  • Wiertła z prowadnikiem są dostępne w czterech różnych średnicach i służą do przygotowania miejsca pod wkład koronowo-korzeniowy. Wkłady FiberSite posiadają zintegrowany łącznik, współosiowy z korzeniem zębowym. System prowadników do wierteł FiberSite pozwala na idealne
  • dopasowanie zewnętrznej średnicy korzenia i zewnętrznej powierzchni zintegrowanego łącznika.

Równomierny rozkład obciążeń. Mało inwazyjna procedura wprowadzenia wkładu zapewnia jego doskonałą stabilność i lepszy rozkład obciążeń funkcjonalnych.

Redukcja kosztów. Szybka aplikacja i proces cementowania pozwala na znaczącą redukcją kosztów.

Zastosowanie dla zębów z kilkoma korzeniami. Wkłady Fibersite zapewniają również dużą stabilność również przy płytkich kanałach korzeniowych, dzięki czemu stanowią dobre podparcie dla częściowej rekonstrukcji korony.

Funkcjonalność, ergonomia, design. Wkłady Fibersite są dostępne w kompletnym zestawie, który znacznie upraszcza wprowadzenie nowego wkładu do systemu kanału korzeniowego. Po opracowaniu i ukształtowaniu odpowiednim wiertłem kalibrator oraz linijka pozwalają na proste wprowadzenie wkładu. Kalibrator służy do zmierzenie faktycznej głębokości kanału, natomiast linijka utrzymuje nowy wkład w miejscu podczas jego skracania.

Wygodna aplikacja. Wkłady są dostarczane z poręcznymi aplikatorami, które można łatwo usunąć po utwardzeniu cementu.

Wybór rozmiarów wkładów. Wkłady FiberSite Post są kodowane kolorami co pozwala na łatwe dopasowanie rozmiaru do wielkości mezjalno-dystalnych.