K3 XF Procedure Pack

Strona główna » E-Sklep » K3 XF Procedure Pack

K3 XF Procedure Pack

180,00 

  • Producent: Kerr ENDODONTICS
  • Dostępność: Na Zamówienie

Opis

Najnowszy produkt firmy SybronEndo – K3XF – rotacyjne narzędzia NiTi.

W produkcji narzędzi K3XF została wykorzystana najnowsza technologia R-Phase (obróbka termiczna). Nowa technika zaowocowała wyprodukowaniem narzędzi K3XF o wzmocnionych, w porównaniu do tradycyjnych narzędzi K3, właściwościach mechanicznych. Są one doskonałe dla użytkowników pilników rotacyjnych poszukujących bardziej elastycznego systemu, odpornego na cykliczne zmęczenie materiału, zapewniającego dużą kontrolę i bezpieczeństwo pracy.

W 2011 roku przeprowadzono badania na grupie 40 różnych pilników (20 pilników K3FX i 20 innych niklowo-tytanowych pilników). Badania dowiodły, że w porównaniu z innymi pilnikami pilniki K3XF są dużo mniej sztywne i mają znacznie wyższą odporność na zużycie. K3XF są prawie o połowę bardziej elastyczne. Co więcej, są bardziej wytrzymałe. Nim dojdzie do ich złamania wytrzymują ponad dwukrotnie więcej obrotów niż inne pilniki. Zdaniem użytkowników, pilniki K3XF głębiej penetrują kanał i łatwiej dosięgają wierzchołka korzenia.

Czym K3XF różni się od K3?

Pilniki K3XF produkowane są przy użyciu tego samego procesu obróbki cieplnej R-Phase, jak w przypadku pilników TF. Sprawia to, że pilniki K3XF są bardziej elastyczne i mniej podatne na cykliczne zmęczenie materiału.

Czym pilniki K3XF różnią się od pilników K3 pod względem zdolności cięcia?

Tną w ten sam sposób ale, dzięki swojej elastyczności, są mocniej centrujące.

Dodatkowe informacje

Długość

21mm, 25mm

Rozszerzenie

.04, .06