Lampa operacyjna Nexor Medical Nova.Light 700/500

Strona główna » E-Sklep » Lampa operacyjna Nexor Medical Nova.Light 700/500

Lampa operacyjna Nexor Medical Nova.Light 700/500

lampa nexor

Lampa operacyjna Nova.LIGHT firmy Nexor Medical jest wysoce zaawansowaną lampą, pozwalającą na ponadprzeciętne oświetlanie pola operacyjnego wąskiego, szerokiego oraz głębokiego.

Kategoria:

Opis

Lampa operacyjna Nexor Medical Nova.Light 700/500

Dzięki wykorzystanym zaawansowanym technologiom zapewnia bardzo wysokie parametry świetlne przy jednoczesnym wyjątkowo niskim zużyciu prądu. Lampy operacyjne Nova.LIGHT wyposażone są w unikatową technologię Nova-Luv Turbo (NLT) niwelującą zjawisko „starzenia” się diod led. Lampa Nova.LIGHT wyróżnia się zwartą konstrukcją czaszy dzięki, której lampę łatwiej jest utrzymać w czystości.

Lampa ta jest jedną z nielicznych na rynku lamp operacyjnych dostępnych w tzw. technologii odbitego światła LED.

Co to jest technologia odbitego światła ledowego?

Polega ona na nakierowaniu wiązki światła emitowanej przez diody led najpierw na reflektory, które odbijają światło i homogenizują je emitując na pole operacyjne jednorodny słup światła.

Technologia odbitego światła ledowego gwarantuje także bardzo wysoką bezcieniowość lampy bez konieczności użycia dodatkowych elektronicznych systemów wspomagających, a także eliminuje zjawisko rozprzestrzeniania a tym samym oślepiania operatorów znajdujących się z pobliżu lampy.

Lampa operacyjna Nexor

Zastosowane w lampie innowacyjnego uchwytu sterylnego umożliwia sterowanie parametrami światła przez „personel czysty”. Regulacja natężenia światła lampy, średnica pola operacyjnego oraz pozycjonowanie może być wykonywane przez sterylnego operatora.

Niesterylne uchwyty zintegrowane z konstrukcją oprawy lampy okalają niemal całą czaszę. Brak śrub i innych elementów montażowych sprawiają że czasza lampy jest łatwa do utrzymania w czystości, co znacząco wpływa na poziom aseptyki na bloku operacyjnym. Zastosowanie technologii LED eliminuje problem ogrzewania obszaru w obrębie głowy chirurga dając stabilne środowisko pracy, nawet podczas długotrwałych zabiegów chirurgicznych. Zredukowany efekt ogrzewania przez czaszę lampy korzystnie wpływa na współpracę z nawiewami laminarnymi oraz wpływa na energooszczędność lampy.

Lampa operacyjna Nexor – sterowanie

Każda z czasz bez względu na wersję wyposażona jest w niezwykle intuicyjny sterownik wbudowany w czaszę lampy. Dodatkowo lampa może być wyposażona w sterownik zewnętrzny w postaci dotykowego tabletu, który umożliwia oddzielnie regulowanie parametrów każdej z czasz lub użycie funkcji synchronizacji pozwalającej na sterowanie wszystkimi czaszami oraz kamerą jednocześnie.

Lampa Nexor Nova.LIGHT 700/500

Lampa występuje w konfiguracji mobilnej, mobilnej z akumulatorem, ściennej oraz sufitowej pojedynczej oraz jako kombinacja dwóch lub trzech kopuł. Kombinacja kopuł może składać się z czasz Nova.LIGHT 700 lub 500. Istnieje możliwość zamontowania kamery HD oraz 4K w kopule i monitorze na dodatkowym ramieniu, a także zamontowanie lampy w kolumnie chirurgicznej/anestezjologicznej.

Cechy charakterystyczne:

  • Oświetlenie oparte o odbite światło LED (technologia wykorzystująca reektory), które zapewnia bardzo wysokie parametry redukcji cieni, bez konieczności stosowania skomplikowanych systemów elektronicznych.
  • Funkcja Nova-Lux Turbo, umożliwia zwiększenie nominalnej mocy oświetlenia po długim czasie użytkowania lamp, zachowując maksymalną wydajność i eliminując naturalne zjawisko gaśnięcia diod LED.
  • Unikalnie płaska obudowa całkowicie wykonana z aluminium, zabezpieczona szkłem bezpiecznym. Obudowa o wysokim stopniu ochrony IP, umożliwiająca łatwe mycie i dezynfekcję. Wykonana bez wykorzystania tworzyw sztucznych.
  • Wielofunkcyjna, sterylna rękojeść pozwala na sterowanie przez „personel czysty” głównymi funkcjami lampy operacyjnej.
  • Scentralizowane gniazdo serwisowe umożliwia szybki i bez narzędziowy dostęp do pełnej elektroniki lampy operacyjnej, skracając do minimum czas przestoju w przypadku awarii.
  • Możliwość wymiany poszczególnych diod LED obniża koszty obsługi i koszty serwisowe.

Dane techniczne:

Nova.LIGHT 700Nova.LIGHT 500
Maksymalne natężenie160 000 lx160 000 lx
Regulacja natężenia10 – 100%10 – 100%
Tryb EndoskopowyTAKTAK
Ilość diod LED9656
Temperatura barwowa4900 K4900 K
Odwzorowanie barw Ra9696
Odwzorowanie barwy czerwonej R99696
Średnica pola operacyjnego170 – 300 mm150 – 280 mm
Wgłębność oświetlenia L1+L2 (20%)1 000 mm1 000 mm
Technologia NLTTAKTAK
Gwarantowana żywotność>50 000 h>50 000 h
Klasa szczelnościIP 54IP 54
Wymiary czaszy697 x 708 x 55586 x 597 x 55
Waga czaszy18 kg14 kg
Pobór mocy przez czaszę45 W35 W