Lampy operacyjne Aurinio Wave Trilux Medical

Strona główna » E-Sklep » Lampy operacyjne Aurinio Wave Trilux Medical

Lampy operacyjne Aurinio Wave Trilux Medical

lampa

Lampa operacyjna Aurinio Wave firmy Trilux Medical jest jedną z nielicznych lamp operacyjnych na rynku dostępnych w tzw. technologii reLED. Lampa operacyjna Aurinio Wave wyposażona jest w unikatową technologię LAS niwelującą zjawisko „starzenia” się diod led. Lampa Aurinio Wave wyróżnia się zwartą konstrukcją czaszy dzięki, której jest łatwa do utrzymania w czystości.

Kategoria:

Opis

Najnowszą lampą operacyjną niemieckiej firmy Trilux Medical jest lampa Aurinio Wave. Lampa ta jest jedną z nielicznych na rynku lamp operacyjnych dostępnych w tzw. technologii reLED. Polega ona na nakierowaniu wiązki światła emitowanej przez diody led na pierwsze/podstawowe zwierciadło, które odbija światło i kieruje je na główny reflektor z którego następnie emitowany jest jednorodny słup światła w pole operacyjne. Dzięki zastosowanej technologii uzyskany słup światła charakteryzuje się niezwykle wysokimi parametrami świetlnymi. Świadczyć o tym mogą chociażby wgłębność oświetlenia L1+L2 (20%) wynosząca 1500mm czy bardzo wysoki współczynnik odwzorowywania kolorów Ra=97.

Technologia reLED czyli technologia odbitego światła ledowego gwarantuje także bardzo wysoką bezcieniowość lampy bez konieczności użycia dodatkowych elektronicznych systemów wspomagających, a także eliminuje zjawisko rozprzestrzeniania a tym samym oślepiania operatorów znajdujących się z pobliżu lampy.

Lampa operacyjna Aurinio Wave dostępna jest w trzech wersjach E, F i FT. Każdą z wersji można skonfigurować od 1 do 3 czasz, można wyposażyć w dodatkowe ramię na monitor/monitory. Czaszę w każdej z wersji można wyposażyć w kamerę HD lub przygotować ją pod instalację kamery w przyszłości. Standardowo kamerę montujemy w sterylnym uchwycie centralnym lampy, ale istnieje także możliwość montażu kamery Full-HD na dodatkowym ramieniu dzięki czemu możliwa jest obserwacja pola operacyjnego z boku.

Każda z czasz lampy Aurinio Wave bez względu na wersję wyposażona jest w niezwykle intuicyjny sterownik w postaci ekranu dotykowego. Sterownik umieszczony jest tuż przy kopule lampy i można nim regulować parametry każdej z czasz oddzielnie lub użyć funkcji synchronizacji i wszystkimi czaszami jednocześnie. Dodatkowo lampa może być wyposażona w sterownik ścienny lub pilot bezprzewodowy.

Lampa operacyjna Aurinio Wave wyposażona jest w unikatową technologię LAS niwelującą zjawisko „starzenia” się diod led. System daje możliwość wraz ze zużywaniem się diod na zwiększenie ich natężenia, dzięki czemu żywotność i jakość światła pozostaje na niezmiennym wysokim poziomie nawet po wielu latach użytkowania.

Inną niezwykle istotną cechą lamp operacyjnych firmy Trilux Medical jest najwyższy na rynku współczynnik odwzorowywania barwy czerwonej R9. Dla lampy Aurinio Wave wynosi on 98.

Lampa Aurinio Wave wyróżnia się zwartą konstrukcją czaszy dzięki której jest łatwa do utrzymania w czystości. Kopuła posiada na swoich obrzeżach trzy uchwyty do pozycjonowania które mogą być wykorzystywane przez personel pomocniczy.

Parametry lamp opercyjnych Aurinio Wave

Aurinio Wave EAurinio Wave FAurinio Wave FT
Natężenie160 000 lx160 000 lx160 000 lx
Regulacja natężenia10-100%10-100%10-100%
Tryb endoskopowyNieTak (zielone lub białe)Tak (zielone lub białe)
Ilość diod led6060 + 6 zielonych (endo)60 + 6 zielonych (endo)
Temperatura barwowa4800 K4800 K3800 / 4300 / 4800 K
Odwzorowywanie barw Ra979797
Odwzorowywanie barwy czerwonej R9989898
Średnica pola operacyjnego (d10)192mm180-280mm180-280mm
Wgłębność oświetlenia L1+L2 (20%)1500mm1500mm1500mm
Technologia reLEDTakTakTak
Technologia LASTakTakTak
Żywotność60 000 godzin60 000 godzin60 000 godzin
Klasa szczelnościIP54IP54IP54
Średnica kopuły77,5cm77,5cm77,5cm
Możliwość instalacji kamery HDTakTakTak
Sterowanie poprzez panel z ekranem dotykowymTakTakTak
Opcjonalny pilot bezprzewodowyTakTakTak

Lampy operacyjne Aurinio Wave Trilux Medical

Test – porównanie lamp reLED i LED