Maseczka ochronna FFP2 / KN95

Strona główna » E-Sklep » Maseczka ochronna FFP2 / KN95

Maseczka ochronna FFP2 / KN95

9,90 

Maseczka ochronna, FFP2 przeznaczona do ochrony dróg oddechowych użytkownika przed szkodliwym oddziaływaniem zanieczyszczeń powietrza występujących w postaci cząstek stałych lub ciekłych. Maseczka nie jest wyrobem medycznym.

Opis

Spełnia normę: EN EN 149:2001+A1:2009

Bawełniana elektrostatyczna tkanina z filtrem węglowym. Posiada usztywnienie na nos i dopasowuje się do kształtu twarzy co zapewnia lepszą szczelność. Ochrona aż do 95% przed szkodliwymi cząstkami, takimi jak kurz, bakterie, wirusy, płyny PM2.5 itp.

Zastosowanie maseczki FFP2

Średnio toksyczne cząstki stałe,,

Chroni przed pyłami zawierającymi: beryl, azbest, miedź, bar, tytan, wanad, chrom, mangan oraz pyły: węglowe, drewna, zawierające wolną krzemionkę powyżej 10%,

Typ: NRNormy i certyfikaty

  • Certyfikat UE/105/2019/1437
  • Norma EN 149:2001 + A1:2009
  • Klasa ochrony P2

Jak długo można używać masek ochronnych?

Półmaski ochronne mogą być używane przez jedna zmianę roboczą czyli 8 godzin. Przez ten czas spełniają swoje właściwości ochronne. Maseczki ochronne FFP1, FFP2, FFP3 są przeznaczone do pracy w zapyleniu. W przypadku kiedy używamy tych masek ochronnych jako zabezpieczenie przed wirusami i nie pracujemy w pyle, sprawa wygląda inaczej. Zostały przeprowadzone badania, z których wynika, że dopiero po 10 dniach takie maski tracą swoje właściwości. Następnie 11 dnia maska ochronna FFP3 straciła swoje właściwości o zaledwie 1,4%.

Wymagania

  • Półmaska spełnia najnowsze wymagania:
  • Rozporządzenia Parlamentu i Rady UE 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG.

Przeciwwskazania

Zabrania się stosowania półmaski w warunkach niedoboru tlenu (poniżej 17%), wobec tego użycie w przestrzeniach o niewielkiej kubaturze takich jak kanały, studzienki, zbiorniki jest niedozwolone. Półmaska nie chroni również przed zanieczyszczeniami w postaci par i gazów substancji szkodliwych dla zdrowia i niebezpiecznych dla życia. Nie używać podczas gaszenia pożarów. Półmaska nie dostarcza tlenu. Osobom o nieogolonej lub brodatej twarzy półmaska nie zapewni odpowiedniej szczelności. Nie chroni przed aerozolami zawierającymi cząstki radioaktywne i rakotwórcze oraz mikroorganizmami (bakterie, wirusy, grzyby oraz ich pochodne) i enzymami.