Laser wysokoenergetyczny qmd ares cryo-thermal

Strona główna » E-Sklep » Laser wysokoenergetyczny qmd ares cryo-thermal

Laser wysokoenergetyczny qmd ares cryo-thermal

91 500,00 

qmd ares

Kompletny system terapeutyczny składający sie z lasera wysokoenergetycznego oraz modułu do krioterapii, termoterapii oraz terapii kontrastowej. System wyposażony jest w kolorowy, dotykowy wyświetlacz 10.1″ oraz intuicyjne oprogramowanie ułatwiające zastosowanie właściwych procedur i dawek w określonych przypadkach.

SKU: 03-INN-INN-0903 Kategoria:

Opis

Laser wysokoenergetyczny qmd® ares , połączenie laseroterapii z krioterapią w jednej sesji terapeutycznej

Laser wysokoenergetyczny qmd® ares posiada dwie, oddzielnie kontrolowane długości fali (808 i 1064nm) co pozwala na skuteczne i precyzyjnie ukierunkowane leczenie wielu jednostek chorobowych. W zalezności od indywidualnych potrzeb może pracować w sposób ciągły, pulsacyjny, trybie superpuls oraz w trybie pulsacji harmonicznej (qmd® harmonic pulsation). Natomiast moc 18W umożliwia głąboką penetrację oraz szybkie leczenie tkanek objętych dysfunkcją.

Moduł do termoterapii

umożliwia generowanie ciepła, zimna, terapii kontrastowej (zmiennocieplnej) oraz szoku termicznego. Wzmacnia efekt przeciwzapalny, przeciwbólowy, przeciwobrzękowy oraz miorelaksacyjny. Nie wymaga użycia gazów co znacząco obniża koszt eksploatacji.

Terapia HPC (High Performance Combination): laser + krioterapia/termoterapia

Połączenie laseroterapii z krioterapią w jednej sesji terapeutycznej jest procedurą dobrze znaną, mającą bogate podłoże naukowe w kontekście działania przeciwzapalnego. Samo oddziaływanie promieniowaniem laserowym na tkankę będącą w ostrym stanie zapalnym jest skuteczne, jednakże lokalny obrzęk może tą skuteczność znacząco ograniczyć. Z kolei kiedy stan zapalny przejdzie w stan chroniczny wskazane jest znaczące zwiększenie mikrokrążenia.

qmd ares cryo-thermal

W ostrym stanie zapalnym wskazane jest wykonanie terapii kontrastowej zakończonej oddziaływaniem zimnem, następnie użycie lasera, po czym wykonuje się ostatnią fazę polegająca na obniżeniu temperatury tkanki nieco podniesionej przez zastosowanie lasera.

W stanach chronicznych wskazane jest natomiast zastosowanie ciepła, jednakże bezpośrednie oddziaływanie nim (rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi) przed z użyciem wiązki laserowej zmniejszyłoby jej efektywność. Dlatego też zaleca się rozpoczęcie od terapii laserem a następnie wykonanie terapii kontrastowej zakończonej zastosowaniem ciepła.

Połączenie w jednej sesji lasera wysokoenergetycznego i bodźców termicznych znacząco podnosi efektywność terapii.

Informacje dodatkowe:

  • Oprogramowanie posiada tryb manualny, programy dedykowane odpowiednim rejonom anatomicznym oraz określonym efektom terapeutycznym;
  • Urządzenie wyposażone jest w port USB umożliwiający samodzielne instalowanie aktualizacji;
  • System wyposażony jest w stabilny, dedykowany wózek umożliwiający przymocowanie obu modułów, nakładki dystansowe do laseroterapii w rozmiarze S i M, okulary ochronne oraz pedał nożny sterujący wyzwalaniem wiązki laserowej;

Dane techniczne:

Moc nominalna lasera:18W
Długość fali:808 i 1064nm
Tryb pracy:ciągły,
impulsowy,
superpuls,
pulsacja harmoniczna (qmd® harmonic pulsation)
Gęstość mocy przy nakładce w rozmiarze S (22mm):4,74 W/cm2
Gęstość mocy przy nakładce w rozmiarze M (40mm):1,43 W/cm2
Gęstość mocy przy nakładce w rozmiarze L (109mm)0,19 W/cm2
Klasa lasera:IV7
Zakres temperatur modułu termoterapeutycznego:-15oC do 45oC
Tryb pracy modułu termoterapeutycznego:ciągły
Wymiary:51/56/113 cm
Zasilanie:220/230/240V 50/60Hz
Pobór mocy:180W