Szybki test antygenowy COVID-19 – opakowanie 25 szt.

Strona główna » E-Sklep » Szybki test antygenowy COVID-19 – opakowanie 25 szt.

Szybki test antygenowy COVID-19 – opakowanie 25 szt.

1 987,20 

Brak w magazynie

Test COVID-19 Ag to szybki immunochromatograficzny test do jakościowego wykrywania określonych antygenów przeciwko COVID 19 obecnych w ludzkiej nosogardzieli i w gardle.

Cechy charakterystyczne

 • Czułość: 96,52 %
 • Specyficzność: 99,68 %

Brak w magazynie

SKU: 03-INN-INN-1185 Kategorie: ,

Opis

Szybkie testy antygenowe COVID-19 – 2019-nCoV Ag

Wprowadzenie

Koronawirusy posiadają osłonkę oraz pojedynczą nić RNA. Ich średnica to około 80 do 120 nm. Ze wszystkich wirusów RNA posiadają największy materiał genetyczny. Są szeroko rozpowszechnione wśród ludzi i innych ssaków. Może powodować różne ostre i przewlekłe choroby. Typowe objawy osoby zarażonej koronawirusem obejmują objawy oddechowe, gorączkę, kaszel i duszność. W cięższych przypadkach infekcja może powodować zapalenie płuc, ciężki ostry zespół oddechowy, niewydolność nerek, a nawet śmierć. Nowy koronawirus został odkryty podczas występowania wirusowego zapalenia płuc w Wuhan w 2019 r. i został nazwany przez Światową Organizację Zdrowia 12 stycznia 2020 r. WHO potwierdziło, że COVID-19 może powodować przeziębienia, Bliskowschodni zespół niewydolności oddechowej (MERS) i poważniejsze choroby, takie jak ciężki ostry zespół oddechowy (SARS). Test COVID 19 Ag jest pomocny w diagnostyce pomocniczej zakażenia koronawirusem. Wyniki testu mają wyłącznie charakter kliniczny i nie mogą samodzielnie stanowić podstawy do postawienia diagnozy.

Przeznaczenie

Test COVID-19 Ag to szybki immunochromatograficzny test do jakościowego wykrywania określonych antygenów przeciwko COVID-19 obecnych w ludzkiej nosogardzieli i w gardle. Ten test jest przeznaczony do profesjonalnej diagnostyki in vitro i ma na celu pomóc we wczesnej diagnostyce zakażenia COVID-19. Zapewnia tylko wstępny wynik testu przesiewowego. Aby uzyskać potwierdzenie zakażenia SARS-CoV-2 należy zastosować bardziej szczegółowe alternatywne metody diagnostyczne.

Zasada metody

Test COVID-19 Ag posiada na membranie nitrocelulozowej dwa rejony, jeden przeznaczony jest na linię kontrolną „C” drugi na linię testową „T” dla antygenu COVID-19. Zarówno linia kontrolna, jak i linia testowa nie są widoczne w oknie wyników przed wykonaniem testu. Mysie monoklonalne przeciwciało IgG anty-COVID-19 powleczone jest w regionie linii testowej, a mysie monoklonalne przeciwciało IgY anty kurze jest opłaszczone w obszarze linii kontrolnej. Mysie monoklonalne przeciwciało IgG anty-COVID-19 skoniugowane z barwnymi cząstkami stosuje się jako detektory. Podczas testu antygen COVID-19 obecny w próbce oddziałuje z monoklonalnym przeciwciałem IgG anty-COVID-19 sprzężonym z barwną cząstką. Powstały kompleks migruje na membranie nitrocelulozowej poprzez działanie kapilarne. W rejonie linii testowej kompleks jest przechwytywany przez rekombinowane białko mysiego monoklonalnego przeciwciała IgG anty-COVID 19. Jeśli w próbce obecne są antygeny COVID-19 w rejonie linii testowej pojawi się fioletowy prążek. Intensywność linii testowej będzie się różnić w zależności od ilości antygenów COVID-19 obecnych w materiale badanym. Jeżeli antygeny COVID-19 nie są obecne w próbce, wówczas w rejonie linii testowej nie pojawia się żaden prążek. Linia kontrolna służy do kontroli proceduralnej i powinna zawsze się pojawiać jeśli procedura testowa jest przeprowadzona prawidłowo.

Testy na covid-19 – skład zestawu

 • Kasetki
 • Bufor
 • Nakrętka
 • Wymazówka A
 • Wymazówka B
 • Instrukcja

Przygotowanie testu

 1. Przeczytaj uważnie instrukcję użytkowania STANDARD Q COVID-19-Ag
 2. Sprawdź datę ważności. Nie używaj testu po upływie daty ważności.
 3. Po otworzeniu foliowych saszetek zawierających kasetki testowe STANDARD Q COVID-19 Ag sprawdź środek pochłaniający wilgoć.

Przechowywanie

Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej lub w lodówce (2-40°C) z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Test jest stabilny do daty ważności wydrukowanej na opakowaniu. Nie zamrażać. Nie używać po upływie daty ważności.

Procedura testowa

Pobieranie wymazu z jamy nosowo gardłowej sterylną wymazówką A

 1. Umieścić koniec suchego sterylnego patyczka wymazowego w nozdrzu pacjenta.
 2. Aby osiągnąć powierzchnię tylnej noso-gardziel i delikatnie obracając, przesuń wymazówkę do oporu na poziomie małżowiny. Kilkakrotnie obróć wymazówką.
 3. Wyjąć wymazówkę z jamy nosowej. Próbkę należy przebadać jak najszybciej po pobraniu. Bez użycia dodatkowych środków transportowych próbki można przechowywać w temperaturze pokojowej do 24 godzin lub w temperaturze 2-8°C do 48 godzin w czystym, suchym, zamkniętym pojemniku.

Pobieranie wymazu z gardła sterylną wymazówką

 1. Włożyć sterylną wymazówkę B do szeroko otwartych ust przytrzymując język szpatułką.
 2. Z umiarkowaną siłą trzykrotnie potrzeć wymazówką okolice gardła i migdałków.
 3. Wyjąć wymazówkę z jamy ustnej unikając dotykania języka i zębów. Próbki można przechowywać w temperaturze pokojowej do 24 godzin lub w temperaturze 2-8°C do 48 godzin w czystym, suchym, zamkniętym pojemniku.

Wykonanie testu

 1. Uważnie przeczytaj instrukcję testu STANDARD Q COVID-19 Ag.
 2. Sprawdź datę ważności na foliowym opakowaniu Nie używaj zestawu, jeśli upłynął termin ważności.
 3. Po otworzeniu foliowych saszetek zawierających kasetki testowe sprawdź środek pochłaniający wilgoć.
 4. Wymazówkę umieścić w probówce z buforem ekstakcyjnym załączonym do zestawu. Zamieszać 5 razy.
 5. Wyjmując wymazówkę z probówki należy ścisnąć brzegi probówki i odcisnąć wacik, aby jak najwięcej materiału pozostało wewnątrz.
 6. Probówkę należy zakręcić nakrętką załączoną do zestawu.
 7. Kasetkę testową należy wyjąć z foliowego opakowania, położyć na czystej i płaskiej powierzchni. Do studzienki kasetki testowej należy dodać 4 krople badanego mareriału.
 8. Wynik należy odczytać po 30 minutach. Po upływie czasu dłuższego niż 30 minut wynik nie powinien być interpretowany.

Interpretacja wyniku testu na koronawirusa