Opis
Szybkie testy na COVID-19 – 2019-nCoV IgG/IgM

Zastosowanie
HUMASIS COVID-19 IgG/IgM TEST – to jednoetapowy test immunochromatograficzny przeznaczon do profesjonalnej diagnostyki in vitro. Test jest przeznaczomy do jakościowego wykrywania przeciwciał IgG i IgM przeciwko Nowemu Koronawirusowi (COVID-19) w ludzkiej krwi.
Zasada metody
Test Humasis COVID-19 IgG/IgMto szybki immunochromatograficzny test wykrywający przeciwciała IgG i IgM przeciwko COVID-19 w ludzkiej krwi. Membrana nitrocelulozowa testu zawiera dwie linie testowe (G i M) i linię kontrolną (C). Linia G jest wstępnie pokryta mysim anty-ludzkim IgG, linia M jest wstępnie pokryta mysim anty-ludzkim IgM. C (linia kontrolna) jest powlekana kozim anty-mysim IgG. Próbka po dodaniu do studzienki testowej migruje na membranie, gdzie rekombinowana cząsteczka antygen-złoto koloidalne będzie reagować z przeciwciałem IgG i IgM swoistym dla COVID-19 w próbce, tworząc kompleks immunologiczny. kompleks porusza się wzdłuż błony poprzez działanie kapilarne i jest wiązany przez unieruchomione w regionie testowym przeciwciała. Kolorowa linia w regionie testowym wskazuje na wynik dodatni testu. Nieobecność kolorowej linii w obszarze testowum sugeruje wynik ujemny. Kolorowa linia w obszarze kontrolnym potwierdza czy test działa poprawnie, a jego wynik jest prawidłowy.
Odczynniki
- Mysie anty-ludzkie IgM przeciwciała monoklonalne – 0.44 +- 0.11µg
- Mysie anty-ludzkie IgG przeciwciała monoklonalne – 0.44 +- 0.11µg
- Rekombinowane białko n 2019-nCOV
- Kozie anty-mysie IgG
Przechowywanie
- Kasetki testowe należy przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach foliowych w temperaturze 2-30°C.
- Okres ważności: Październik 2021 r.
Testy na covid-19 – skład zestawu
- Kasteki testowe x 25 szt.
- Butelka z buforem x 1 szt.
- Instrukcja
Jak sprawdzić wynik testu na koronawirusa?



Procedura testowa
Pobieranie i przygotowanie próbki
- Materiałem badanym do wykonania testu może być krew pełna (również krew pobrana z palca), surowicza lub osocze.
- Krew pełna pobrana z żyły: Pobrać krew do probówki z antykoagulantem takim jak EDTA, heparyna lub cytrynian sodu. Próbkę krwi można przetestować natychmiast po pobraniu lub przechowywać w temperaturze 2 ~ 8 °C do 24 godzin.
- Osocze: Pobrać krew do probówki z antykoagulantem i odwirować. Próbka może być przechowywana w temp. 2 ~ 8°C do 3 dni. W cleu dłuższwgo przechowywania próbkę należy zamrozić.
- Surowica: Pobrać krew do probówki bez antykoagulantu i umieścić w temperaturze pokojowej na 30 min. przed odwirowaniem. Próbki surowicy mogą być przechowywane w temperaturze 2 ~ 8°C do 3 dni. W celu dłuższego przechowywania próbkę należy zamrozić.
- Krew pobrana z palca: Krew pobrać z oczyszczonego opuszka używając lancety. Unikaj ściskania opuszki palca, ponieważ spowoduje to rozcieńczenie próbki krwi. Próbkę krwi należy przetestować natychmiast po pobraniu.
Wykonanie testu
- Jeżeli próbki były przechowywane w lodówce pozostaw je przed badaniem na 15-30 min. w temperaturze pokojowej. Unikaj wykonywania testu na próbkach posiadających niższą temperaturę niż pokojowa.
- Wyjmij kasetkę testową z foliowego opakowania i połóż ją na czystej, suchej i płaskiej powierzchni.
- Dodaj 10µL próbki krwi, osocza lub surowicy do okienka testowego kasetki. Następnie natychmiast dodaj 2-3 krople (70-100µL) buforu
- Odczytaj wynik po 15 min. Nie interpretuj wyników po czasie dłuższym niż 15 minut.

Charakterystyka
- Czułość diagnostyczna (dodatni wskaźnik koincydencji): 87,83%
- Swoistość diagnostyczna (ujemny współczynnik koincydencji): 95,32%
- Całkowity współczynnik koincydencji: 92,26%