Zestaw: Form 2 Drukarka 3D + Form Wash i Form Cure

Strona główna » E-Sklep » Zestaw: Form 2 Drukarka 3D + Form Wash i Form Cure

Zestaw: Form 2 Drukarka 3D + Form Wash i Form Cure

25 599,00 

Producent: FormLabs
Dostępność: Na Zamówienie

Kategoria:

Opis

Form 2 – jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie drukarek 3D klasy desktop. Drukarka pracuje w technologii SLA (stereolitografia), która wykorzystuje wiązki lasera do utwardzania żywicy fotopolimerowej.

  • Profesjonalna i ekonomiczna technologia druku 3D prototypów i produktów użytkowych,
  • najniższa cena na rynku wśród drukarek 3D pracujących w technologii utwardzania żywicy światłem lasera,
  • możliwość druku 3D nawet najbardziej skomplikowanych geometrii,
  • możliwość stosowania różnych materiałów, dzięki którym wydrukowany model może mieć specyficzne właściwości – być twardy i sztywny bądź elastyczny,
  • po wydrukowaniu modelu, drukarka jest ponownie gotowa do pracy już po kilku sekundach.

1. Bezkonkurencyjna jakość. Niesamowita dokładność wydruków połączona ze świetnym wykończeniem powierzchni. Drukarka 3D Form 2 ma możliwość drukowania przy użyciu warstwy o wysokości zaledwie 25 mikronów. Zaawansowany laser o mocy 250 mW i średnicy plamki 140 mikronów odwzorowuje najdrobniejsze detale.

2. Duży obszar roboczy. Drukarka pozwala na tworzenie obiektów o wymiarach 145×145×175 mm przy zachowaniu wysokiej jakości.

3. Wielomateriałowość. Zmodyfikowany materiał dla zapewnienia najwyższej jakości rezultatów.

żywica dental model – do modeli koronowo-mostowych z wymiennymi matrycami, Dental Model jest żywicą o wysokiej precyzji i niesamowitej dokładności. Wydrukuj najdrobniejsze szczegóły z dokładnością w zakresie ± 35 mikrometrów oraz wyjmowane matryce z zachowaniem stałego dopasowania. Gładkie, matowe wykończenie powierzchni i kolor podobny do gipsu ułatwiają przejście z produkcji modelu analogowego na cyfrowy.

żywica dental SG – do tworzenia precyzyjnych prowadnic chirurgicznych, modeli stomatologicznych lub podobnych detali. Materiał biokompatybilny pierwszej klasy (EN-ISO 10993-1:2009/AC:2010, USP Class VI).

żywica dental LT clear – żywica biokompatybilna z klasą IIa o wysokiej odporności na zrywanie i zużycie, dzięki czemu Dental LT Clear idealnie nadają się do szyn, elementów mocujących i innych bezpośrednich urządzeń ortodontycznych. Dzięki transparentnemu kolorowi, uzyskuje się wysoką przejrzystość optyczną dla pięknych produktów końcowych.

żywica standard grey – pozwala na szybkie prototypowanie idealnie gładkich i dokładnych modeli w technologii SLA. Wydruk natychmiast po wyjęciu z drukarki posiada finalny połysk.

4. Zautomatyzowany system podawania żywicy. Pozwala na bezobsługową pracę urządzenia. W przypadku niskiego poziomu materiału w kartridżu drukarka wyświetli nam stosowny komunikat bezpośrednio na ekranie oraz w aplikacji mobilnej na smartfonie.

5. Bezprzewodowa łączność. Szybkie i łatwe przesyłanie plików do druku poprzez Wi-Fi. Intuicyjny interfejs umożliwia łatwą komunikację poprzez dotykowy panel na urządzeniu.

6. Plug and Play. Drukarka 3D po podłączeniu jest od razu gotowa do pracy. Wystarczy zaimportować model 3D i za jednym kliknięciem rozpocząć wydruk.

Oprogramowanie PreForm (link do pobrania)

PreForm automatycznie przygotowuje modele do drukowania, co daje swobodę i czas na skoncentrowanie się na projektowaniu. Wirtualny model gotowy jest w ciągu kilku minut, po przesłaniu go do pamięci drukarki wydruk rozpoczyna się po jednym kliknięciu, tak jak w drukarkach 2D.

Dzięki uproszczonemu systemowi drukowania, oprogramowanie samodzielnie orientuje model na obszarze roboczym oraz automatycznie generuje podpory dla uzyskania optymalnych rezultatów. Przesyłanie wydruku jest szybkie i wygodne dzięki wbudowanej funkcji łączności bezprzewodowej.

Oprogramowanie PreForm pozwala na obsługiwanie kilku urządzeń naraz, co znacząco ułatwia pracę podczas korzystania z wielu urządzeń. Pliki przesyłane w obsługiwanych formatach STL lub OBJ są automatycznie przygotowywane do druku oraz naprawiane dzięki specjalnie wbudowanym funkcjom z oprogramowania NetFabb.