Fizykoterapia

Strona główna » Sprzęt medyczny » Fizykoterapia

Fizykoterapia to jedna z dziedzin fizjoterapii, która wykorzystuje różnego rodzaju czynniki fizyczne m.in. niską temperaturę oraz promieniowanie świetlne w celu łagodzenia dolegliwości i leczenia schorzeń i obrzęków, a także walki z bólem. Dostarczanie ludzkiemu tego typu bodźców pobudza komórki do regeneracji, tkanki do odnowy i gojenia, a układ odpornościowy do wzmożonej pracy. Do zabiegów fizykoterapeutycznych należą m.in. krioterapia, biostymulacja laserowa, magnetoterapia oraz elektrostymulacja. Zwykle wykonuje się je seriami – tylko wtedy przynoszą oczekiwany skutek.

Czytaj więcej…

Najpopularniejsze zabiegi fizykoterapeutyczne

Do najczęściej wykonywanych zabiegów wykorzystujących bodźce fizyczne należą:

Terapia laserem – z wykorzystaniem lasera biostymulującego; działa     przeciwbólowo, wspomaga regenerację i mikrokrążenie
Terapia ultradźwiękami – która daje efekt mikromasażu; zmniejsza opuchlizny, przyśpiesza gojenie i działa przeciwbólowo;
Terapia zimnem – czyli powszechnie znana krioterapia; dzięki schłodzeniu danego obszaru ciała, krążenie zwalnia, naczynia krwionośne się kurczą, a organizm zostaje pobudzony do regeneracji;
Terapia impulsami elektrycznymi lub prądem stałym – szczególnie często wykorzystywana jest w przypadku urazów, zwyrodnień stawów i kości, a także walki z bólem;
Terapia polem magnetycznym – również działa przeciwbólowo i łagodzi obrzęki, dodatkowo pomaga walczyć z wszelkiego rodzaju stanami zapalnymi.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem profesjonalnego sprzętu do fizykoterapii, zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Akcesoria i sprzęt do fizykoterapii – sklep internetowy Med-Elektronik

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór akcesoriów oraz urządzeń do fizykoterapii. Posiadamy m.in. wysokiej jakości elektrostymulatory, lampy na podczerwień, skarpetki i rękawice do elektrostymulacji, a także aparaty do ultradźwięków, magnetoterapii i laseroterapii. W naszej ofercie znajdziesz również zaawansowane przyrządy do terapii skojarzonej oraz systemy terapeutyczne składające się z lasera wysokoenergetycznego oraz modułu do termoterapii, krioterapii oraz terapii kontrastowej. Wśród naszego asortymentu dostępne są także drobne, lecz niezbędne akcesoria, takie jak: dysze zabiegowe, uchwyty na głowice ultradźwiękowe, głowice, elektrody do terapii dysfagii czy rękawy do elektrostymulacji. Kategoria ta obejmuje również specjalne preparaty i żele o działaniu chłodzącym oraz rozgrzewającym. Posiadamy także zbiorniki na azot, okłady do chłodziarek, termosy chłodzące, chłodziarki medyczne i żele do ultradźwięków.

Wszystkie oferowane przez nas sprzęty i akcesoria do fizykoterapii pochodzą od zaufanych producentów. Każdy z naszych produktów jest zgodny z właściwymi normami.

Sprzęt i akcesoria do fizykoterapii – szeroka oferta

Artykuły i sprzęty do fizykoterapii z naszej oferty dostępne są w konkurencyjnych cenach. Oczywiście zakup zaawansowanych urządzeń to niemały wydatek. Profesjonalne aparaty do elektroterapii, ultradźwięków czy laseroterapii kosztują kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Gwarantujemy jednak, że wszystkie dostępne u nas przyrządy są warte swojej ceny. Ponadto znaczna część z nich spełnia warunki innowacyjności, dzięki czemu można otrzymać na nie dofinansowanie ze środków UE.

Artykuły i urządzenia do fizykoterapii – opinie klientów

Oferowane akcesoria i aparaty do fizykoterapii są bardzo popularne. Nasze urządzenia można spotkać w wielu gabinetach fizjoterapeutycznych. Klienci doceniają nasze sprzęty za jakość, trwałość i solidność. Użytkownicy podkreślają, że zakup aparatów do tego rodzaju kuracji z Med-Elektronik to inwestycja na długie lata.

Jeśli masz pytania, wątpliwości lub chciałbyś uzyskać więcej informacji na temat artykułów bądź aparatów, zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego. Z przyjemnością przedstawimy dokładną ofertę, udzielimy szczegółowych odpowiedzi i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Zapraszamy!

Nie znaleziono produktów, których szukasz.