Krioterapia

Krioterapia, znana także jako leczenie zimnem, jest stosowana w medycynie i procesach rehabilitacyjnych już od bardzo wielu lat. Dobroczynny wpływ chłodu na ludzkie ciało oraz zwiększenie możliwości jego regeneracji z pomocą zimna zostały udowodnione przez naukowców z całego świata. Krioterapia jest również powszechnie wykorzystywana przez sportowców, np. piłkarzy, zarówno przed, jak i po meczach i pozwala im utrzymać doskonałą kondycję oraz odciążyć organizm.

Czytaj więcej…

W tej kategorii naszego sklepu znajduje się wysokiej jakości sprzęt do krioterapii. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z naszą ofertą.

Krioterapia , leczenie zimnem – zastosowanie

Na czym w zasadzie polega leczenie zimnem? Pacjent poddawany jest zabiegowi ogólnemu lub miejscowemu – w pierwszym przypadku wymaga to zastosowania kriokomory, ewentualnie kriosauny (są to niewielkie pomieszczenia, gdzie pacjent mieści się cały – na zewnątrz pozostaje jedynie jego głowa), w drugim – określony obszar ciała wystawiany jest na działanie zimna (poprzez nadmuch zimnego powietrza, zastosowanie pary azotu, masaż lodem lub częściową kąpiel). Efekty obu metod są podobne, mają jedynie mniejszy lub większy zasięg.

Niska temperatura wpływa na zmniejszenie bólu i obrzęków, a także potrafi wyeliminować różnego rodzaju stany zapalne. Dzieje się tak, ponieważ w wyniku działania ujemnych temperatur naczynia krwionośne w ciele ulegają znacznemu zwężeniu, a następnie rozszerzają się, przez co dochodzi do przekrwienia, a krew przepływa nawet cztery razy szybciej niż zwykle. Poza tym niskie temperatury mają wpływ na funkcjonowanie układu immunologicznego i hormonalnego. Wynikiem tego oddziaływania jest wydzielanie się endorfin, które są naturalnym i bardzo silnym środkiem przeciwbólowym. Działanie niskiej temperatury ma także wpływ na napięcie mięśni, które w takiej sytuacji ulega zmniejszeniu, przez co stają się one bardziej elastyczne i znoszą większy wysiłek.

Sprzęt medyczny do krioterapii

Nasz sklep oferuje zarówno sprzęt do krioterapii miejscowej, jak i całe komplety do krioterapii ogólnej, w tym także kriokomory. Dostępne są u nas także liczne akcesoria i materiały eksploatacyjne wykorzystywane podczas przeprowadzania kuracji.

Sprzęt i akcesoria do krioterapii różnią się od siebie możliwościami, wymiarami, mobilnością i innymi cechami, które zależą tak naprawdę od przeznaczenia danego urządzenia. Dostępne w tej kategorii przyrządy i inne elementy to wyroby marek, które mają wypracowaną pozycję i renomę na rynku światowym. Są stosowane przez specjalistów, którzy doskonale znają się na leczeniu zimnem i nie tylko.

Wybierz sklep prowadzony przez profesjonalistów

Nasza firma funkcjonuje na rynku już od długiego czasu, każdego dnia dostarczając wysokiej jakości urządzenia i akcesoria medyczne do wielu placówek rehabilitacyjnych i klientów prywatnych. Jesteśmy profesjonalistami, którzy świetnie znają się na sprzęcie medycznym i rehabilitacyjnym, dlatego przygotowaliśmy najlepszą możliwą ofertę.

Opinie naszych dotychczasowych klientów są bardzo pozytywne. Chwalą oni nasz zespół za specjalistyczną wiedzę i indywidualne podejście do każdego zamówienia, a także zwracają uwagę na atrakcyjne ceny. Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat konkretnych produktów lub uzyskać informacje związane z realizacją zamówień? W takim wypadku serdecznie zapraszamy do kontaktu. Pracujący u nas specjaliści z chęcią udzielą wyczerpujących odpowiedzi na Twoje pytania.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.