Szyna CPM jest wykorzystywana podczas rehabilitacji stawu kolanowego , biodrowego, jak i skokowego . Stosuje się ją po doznanych kontuzjach i skręcani stawów oraz zaplanowanych operacjach wszczepień endoprotez , naprawach i przeszczepach wiązadeł krzyżowych ACL . Szyna CPM skraca czas hospitalizacji i zapewnia natychmiastowy pooperacyjny ruch bierny bez nadmiernego obciążania kończyny , ma zapewnić zwiększenie zakresu ruchu oraz zmniejszyć ból , obrzęk i zapobiega sztywności stawów .

Czytaj więcej…

Szyny CPM są przyrządami wykorzystywanymi szczególnie chętnie w rehabilitacji biernej, kiedy pacjent nie ma możliwości przeprowadzania poszczególnych ćwiczeń, a także samodzielnego inicjowania ruchu oraz kontynuowania go – na przeznaczenie urządzenia wskazuje sama jego nazwa: CPM (ang. Continous passive motion). Sprzęt ten wspomaga rehabilitację stawów oraz tkanek okołostawowych – w zależności od rodzaju można go używać do ćwiczeń rąk (stawy barkowe) i nóg (stawy biodrowe, kolanowe i skokowe). Doskonale sprawdza się przy zmniejszaniu obrzęków, jego regularnie użytkowanie sprzyja również zapobieganiu odleżynom, ponieważ stały, regularny ruch wpływa na prawidłowe krążenie krwi i limfy.

Szyny rehabilitacyjne CPM – zastosowanie

Sprzęt tego typu jest wykorzystywany do zwiększenia zakresu ruchu pacjenta lub ograniczenia zmian wstecznych. Dostępne w naszym sklepie szyny CMP pozwalają na przeprowadzanie stopniowego procesu powrotu do pełnej sprawności nawet u osób, które nie dają rady wykonywać ćwiczeń o własnych siłach – są tuż po operacji lub nie mogą samodzielnie się poruszać ze względu na niedowład lub paraliż. Stosuje się je przede wszystkim w ortopedii i traumatologii, w przypadku leczenia kontuzji związanych ze skręceniem stawów, rehabilitacji po złamaniach i rekonstrukcji kości (o ile jest to możliwe), wszelkich zabiegach artroskopowych, operacjach plastycznych dotyczących mięśni, rekonstrukcjach stawów i w wielu innych przypadkach. Szyny CPM to bez wątpienia przydatny sprzęt, cieszący się pozytywnymi opiniami wielu lekarzy oraz fizjoterapeutów – są łatwe w obsłudze, nie ważą wiele, więc dostarczenie ich do pacjenta o ograniczonej mobilności nie stanowi problemu.

Ruch stawu, który wymuszany jest przez szynę, doskonale wpływa na odbudowę tkanek i mięśni – jest powolny, stały i może być indywidualnie dopasowany do możliwości pacjenta i zaleceń lekarza. Urządzenie wykrywa napięcie mięśniowe oznaczające ból i ogranicza w tym momencie działanie. Działa w zgodzie anatomią i jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Istnieją oczywiście również przeciwwskazania do używania tego typu urządzeń – są nimi wszelkiego typu infekcje i stany zapalne w organizmie lub niepełny zrost kości po złamaniu.

Szyny rehabilitacyjne CPM – powrót do sprawności

Działanie szyn CPM jako skutecznego narzędzia rehabilitacyjnego doceniło już wielu specjalistów, wskazując jego wygodne zastosowanie u pacjentów, u których niemożliwe jest wprowadzenie rehabilitacji czynnej. Szyny CPM pozytywnie wpływają na stan tkanek, których prawidłowe funkcjonowanie może zostać zaburzone przez wydłużony stan biernego odpoczynku spowodowanego czasowym ograniczeniem sprawności ruchowej. Głównym zadaniem tego typu sprzętu rehabilitacyjnego jest jednak pomoc w przywróceniu mięśni i stawów do właściwego stanu i zwiększeniu zakresu ruchu.

Cena sprzętu tego typu dostępnego w naszym sklepie jest niezwykle atrakcyjna, szczególnie w przypadku wyboru wersji używanej – używane szyny CPM dostępne w naszym sklepie prezentują wysoką jakość wykonania, przekładającą się na nienaganne działanie tego sprzętu rehabilitacyjnego, co zresztą potwierdzają liczne pozytywne opinie naszych zadowolonych klientów.