DENTAPORT ZX OTR Set

12 700,00 

DentaPort ZX z funkcją OTR. Mikromotor endodontyczny przystosowany do współpracy z lokalizatorem wierzchołkowym.

  • Stan: Nowe
  • Producent: Morita
  • Urządzenie jest wyrobem medycznym

 

Kategoria:

Opis

Najnowsza technologia OTR zastosowana w systemie Morita DentaPort ZX .

Zapewnia optymalny moment obrotowy urządzenia (torque) zarówno w trakcie pracy przy użyciu standardowego ruchu rotacyjnego i recyprokatywnego. Mikropęknięcia i uszkodzenia pilników są całkowicie wyeliminowane.

• Pomiar, opracowanie i polimeryzacja – wszystko za pomocą jednego urządzenia
• Elektroda czynna (elektroda pilnika) zintegrowana z kątnicą zapewnia większą dlugość roboczą
• Automatyczne funkcje bezpieczeństwa (Auto-Kontrola)
• Opracowanie kanału za pomocą maksymalnie 3 pilników

Bezpieczne opracowanie kanału korzeniowego za pomocą nowej technologii OTR (Optimum Torque Reverse)

Najnowsza technologia OTR łączy w sobie zalety standardowego ruchu rotacyjnego oraz ruchu recyprokatywnego: urządzanie pracuje w standardowym ruchu rotacyjnym do momentu osiągnięcia wcześniej ustawionego maksymalnego momentu obrotowego. Kiedy obciążenie z jakim pracuje pilnik wzrasta urządzenie automatycznie przechodzi w tryb ruchu recyprokoatywnego – ruch pilnika 90° w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Przy zmniejszeniu obciążenia pilnik ponownie wykonuje ruch 180° zgodny z ruchem wskazówek zegara.

Optimum Torque Reverse: Bezpieczeństwo pracy

Podczas pracy w kanale narzędzie poddawane jest bardzo dużym naciskom i przeciążeniom, które są przeciwstawne momentowi obrotowemu endomotora. W rezultacie pilniki rotacyjne pękają z powodu nadmiernego obciążenia podczas skręcania. W związku z tym, należy maksymalnie ograniczyć wpływ momentu obrotowego na pilnik. Dzięki zastosowaniu technologii OTR, ruch pilnika ulega zmianie w momencie przekroczenia ustawionego momentu obrotowego. Pilnik wykonuje wtedy ruch 90° w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Po wykonaniu ruchu recipro pilnik ponownie rozpoczyna pracę w standardowych ruchu rotacyjnym z lepszą skutecznością cięcia i usuwania zanieczyszczeń.

Zalety: procedura ta jest powtarzana wyłącznie jeśli po wykonaniu ruchu 180° obciążanie pilnika jest nadal wysokie. Jeśli obciążenie jest niskie pilnik wykonuje ciągły ruch rotacyjny. Procedura opracowania kanału jest teraz niezwykle łatwa, i wymaga użycia od 1 do 3 pilników (dowolny system pilników Ni-Ti za wyjątkiem innych pilników typu Recipro np. Reciproc czy TF Adaptive). Lepsze usuwanie zanieczyszczeń z kanału, lepszy dostęp do kanału oraz zachowanie anatomicznego kształtu kanału, wszystkie te zalety pozwalają na zaoszczędzić czas oraz materiały.

Prawidłowa reakcja w odpowiednim momencie.

Możesz całkowicie polegać na zintegrowanym systemie bezpieczeństwa: Ruch pilnika rozpoczyna się w momencie wprowadzenia pilnika do kanału a kończy się po jego wyjęciu. Automatyczne funkcje bezpieczeństwa uruchamiają się w momencie kiedy obciążenie pilnika przekroczy wcześniej ustawionego momentu obrotowego (torque)

DentaPort Root ZX – Lokalizator

Lokalizator wierzchołka z opatentowaną funkcją Quotient Method zapewnia niezmiennie dokładne wyniki pomiaru, nie zależnie od ilości krwi bądź roztworu fizjologicznego w kanale. Następca starszego modelu Root ZX jest aktualnie jednym z najlepiej sprzedających się endometrów na świecie.

  • Dokładna pozycja pilnika w kanale: czytelna skala dokładnie pokazuje pozycję pilnika w kanale
  • Sygnalizacja dźwiękowa zwiększa bezpieczeństwo pracy: moment kiedy pilnik zbliża się do otworu wierzchołkowego sygnalizowany jest akustycznie
  • Lekka i stabilna obudowa urządzenia
  • Automatyczna kalibracja zapewnia maksymalną precyzję – dopasowanie do zmieniających się warunków w kanale
  • Możliwość rozbudowania o mikromotor: pomiar i opracowanie kanału za pomocą kątnicy endodontycznej DentaPort TriAuto OTR