Fanta V-Taper Gold

Strona główna » E-Sklep » Fanta V-Taper Gold

Fanta V-Taper Gold

105,00 

Producent: Fanta Dental Materials

Opis

Pilniki V-Taper Gold

  • narzędzia o stopniowej rozszerzalności
  • składa się z 3 pilników kształtujących kanał (Shaping file – oznaczone symbolem S) oraz 3 kończących opracowanie (Finishing file – oznaczone symbolem F)
  • pilniki kształtujące kanał wyprodukowane są w technologii AF-R Wire; pilniki kończące opracowanie wyprodukowane są w technologii AF-H Wire

Wszystkie pilniki z serii AF produkowane przez firmę wykonane są z materiału AF wire który we wstępnej fazie produkcji poddawany jest obróbce cieplnej.

Pilniki ze stali nierdzewnej, że względu na sztywność materiału, nie są odpowiednie do poszerzania części wierzchołkowej kanału w wąskich i zakrzywionych kanałach. Stop niklowo-tytanowy przewyższa stal nierdzewną pod względem swojej plastyczności, wytrzymałości, odkształcenia odwracalnego, biokompatybilności i odporności na korozję.

Materiał AF-Wire to udoskonalony stop niklowo-tytanowy, który posiada doskonałą wytrzymałość mechaniczną i fleksyjność, która nie zmienia pierwotnego położenia kanału, oraz właściwości tnące.

Fanta oferuje trzy poziomy elastyczności, które zależne są od faz krystalicznych w stopie Ni-Ti. Stopy od Austenitu do Martenzytu: AF-L, AF-R oraz AF-H.

Dodatkowe informacje

Długość

19mm, 21mm, 25mm, 31mm

Rozmiar

F1, F2, F3, S1, S2, SX, Asortyment